Działaj dziś, żeby mieć wpływ na jutro

Podróże

Korcula

Jest to miejsce magiczne.

Czas staje w miejscu, turyści i miejscowi leniwie przemieszczają się wąskimi uliczkami, wszędzie kręci się mnóstwo kotów. 

croatia20-07-2005 052.jpg

croatia19-07-2005 001 (20).jpg

croatia a 041.jpg

croatia a 043.jpg

Nawet koty są tu jakieś inne... mają takie muskularnie zbudowane sylwetki i gęstą sierść (może to jakaś rasa, o której nie mam pojęcia?)

croatia18-07-2005 045.jpg

Krystalicznie czysta woda, taka że jeżowce wydają się sto razy większe niż są w rzeczywistości.

Do tego smaki i zapachy. Chociaż moje fotki mają już ładnych parę lat, do dziś czuję energię tego miejsca. I chętnie wrócę. Nie wiem tylko jeszcze kiedy.

croatia19-07-2005 001 (47).jpg

Z konkretów:

Wyspa istniała już w epoce neolitu. Z tego okresu pochodzą najstarsze wykopaliska, znalezione w Vela Luka. W jednej z jaskiń znaleziono ślady ciągłej obecności człowieka poprzez kolejne epoki, aż do czasu kolonizacji greckiej. Podobno to tutaj urodził się słynny wenecki podróżnik- Marco Polo.

Więcej informacji znajdziecie tutaj:

http://www.korcula.net/

A poniżej wrzucam przykładowe opcje hoteli, jakie na szybko znalazłam w empiku:

Przechwytywanie.JPG

Są to opcje ciekawe, natomiast jak w całej Chorwacji, tak i na Korculi da się z całą pewnością znaleźć tańsze i droższe noclegi, bardziej i mniej luksusowe warunki. My mieszkaliśmy wspólnie ze znajomymi w apartamentach, gdzie każdy miał swoją sypialnię z łazienką, do tego wspólny salon i kuchnia. Takich ofert jest mnóstwo, wystarczy poszperać.

Ja osobiście korzystam ostatnio z http://www.empiktravel.pl oraz http://www.hotel.info dlatego,że mam dodatkowe korzyści w Lyo. Tutaj odsyłam do mojej strony:

www.mylyconet.com/izabelareinke

 

A jak Wam podoba się Chorwacja? Są miejsca które wyjątkowo polecacie?

Ja miałam przyjemność zwiedzić kilka miejsc w tym pięknym kraju, więc przed nami jeszcze kilka postów stamtąd:)